Poziom: zaawansowany

To bardzo urozmaicony pod względem widokowym teren. Rozpoczyna go przejazd w kierunku Rezerwatu Zakalskie, gdzie (po dociągnięciu popręgów) konie dzielnie wychodzą na hale w okolicach wyciągu narciarskiego na Bukowinkach. Na tej wysokości możemy już w całej okazałości oglądać pasmo Radziejowej, z charakterystycznym przekaźnikiem na Przehybie.

Mijając po prawej stronie bacówkę i tamtejsze konie (czasami bardzo chcą się dołączyć do naszych wycieczek), wjeżdżamy w las świerkowy, by po kilkunastu minutach wyjechać na przepiękną -szczególnie w czerwcu - halę pod „Wysoką". Tu panorama jest znaczenie szersza - w końcu jesteśmy prawie 1000 m n. p. m. Widzimy część Szczawnicy, Szlachowej oraz Pasmo Lubania i Gorce.

Po przegalopowaniu hali wjeżdżamy w jedno z najbardziej urokliwych miejsc na naszych trasach. Jest to przecudny wąwóz bukowy -najpiękniejszy oczywiście jesienią- kiedy buki przybierają kolory czerwieni i brązów. Po nasyceniu wzroku pięknem pienińskich buków, trasa naszego przejazdu łączy się ze szlakiem pieszym oraz granicą polsko-słowacką. No i czas na ciężką pracę - przed nami bardzo stromy podjazd pod wzniesienie Watrisko. W zależności od warunków atmosferycznych - bardzo często jeźdźcy zsiadają z koni, i wyprowadzają je na górę. Czeka nas tam nagroda w postaci wspaniałych widoków na słowacką część Beskidu Sądeckiego z odległym miastem Litmanowa. Wsiadamy na konie i spokojnie podążamy za szlakiem, wśród jodłowych i modrzewiowych młodników. Dojeżdżamy do zjazdu na przełęcz Rozdziela (jak sama nazwa wskazuje rozdziela ona pasmo Małych Pienin od Pasma Radziejowej). Podziwiamy widok na całą przełęcz oraz na wapienne skałki zwane Rozdzielami. Zostawiamy granicę państwa i niebieski szlak (spotkamy się na nim podczas innej wycieczki) i kierujemy w stronę kolejnej bacówki, gdzie oprócz owiec bacowie hodują również byki. Następnie zjeżdżamy stromo w dół do Rezerwatu Biała Woda a potem prosto do stajni.

Czas przejazdu: ok. 2-2,5 godziny

Biała Woda 12A, 34 - 460 Szczawnica - Jaworki

+48 506 768 153

kontakt@stadninarajd.pl

© 2016 Thermaleo Plus Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem